fbpx
[ENGLISH BELOW]
 
📢 Już za miesiąc odbędzie się warsztat Michaela Randolpha "Świadomość ciała" we Wrocławiu oraz jego grupa w Dobkowie "Praca z ciałem – Przywrócenie kontaktu ze sobą dzięki nowemu połączeniu ciała, umysłu i mózgu". 
 
Więcej informacji i formularz zgłoszeniowy na stronie:
➡️ warsztat Michaela Randolpha "Świadomość ciała" we Wrocławiu (14-15.03.2024):
➡️ grupa Michaela Randolpha "Praca z ciałem – Przywrócenie kontaktu ze sobą dzięki nowemu połączeniu ciała, umysłu i mózgu" w Dobkowie (15-20.03.2024):
 
Dla kogo ❓
Grupa skierowana jest do osób, które chciałyby rozwijać świadomości siebie i swoich relacji z innymi ludźmi i z grupą – społecznością. Dzięki lepszemu poznaniu siebie możemy żyć bardziej w zgodzie ze swoimi potrzebami i wartościami, możemy uczyć się rozumieć i szanować innych.
 
Serdecznie zapraszamy!
 
[ENG]
📢 In just a month, Michael Randolph's workshop "Body Awareness" will take place in Wrocław and his group in Dobków "Working with the body - Restoring contact with yourself thanks to a new connection of body, mind and brain". 
 
More information and application form at:
➡️ Michael Randolph's workshop "Body Awareness" in Wrocław (14-15.03.2024):
➡️ Michael Randolph's group "Work with the body - Restoring contact with yourself thanks to a new connection of body, mind and brain" in Dobków (15-20/03/2024):
 
For whom ❓
The group is addressed to people who would like to develop awareness of themselves and their relationships with other people and with the group - community. By knowing ourselves better, we can live more in harmony with our needs and values, and we can learn to understand and respect others.
 
You're welcome!

Zapraszamy młodzież w wieku 15-18 lat (I-IV klasa szkoły ponadpodstawowej) do uczestnictwa w grupie terapeutycznej.

Grupa terapeutyczna skierowana jest do młodzieży, która w sytuacjach społecznych i bycia w grupie doświadcza: 

 • trudności w nawiązaniu i utrzymaniu kontaktu z rówieśnikiem, 
 • trudności we współpracy z innymi, 
 • nieśmiałości i wycofania, 
 • poczucia odizolowania od swoich rówieśników,
 • trudności z mówieniem innym o swoich przeżyciach,
 • lęku społecznego, 
 • trudności w samoregulacji emocji, 
 • obniżonej samooceny. 

Grupa jest miejscem spotkań, gdzie młodzież w bezpiecznych warunkach ma możliwość realizacji celów swoich i grupowych, nauczenia się korzystnych sposobów funkcjonowania w obszarze interpersonalnym oraz kształtowania nowych wzorców postępowania, które pozwolą na budowanie pozytywnych relacji.

Dzięki formule interpersonalnej oraz zaangażowaniu grupy rówieśniczej, uczestnicy mogą przyglądać się swoim zainteresowaniom, obawom, potrzebom, zasobom i trudnościom. Nasze rozumienie procesu grupowego bazuje na podejściu interpersonalnym, co oznacza, że terapeuci skupiają się na interakcjach zachodzących pomiędzy uczestnikami, koncentrują się na ''tu i teraz", co przybliża do zajmowania się tym, co dzieje się w danej chwili w uczestniku jak i pomiędzy uczestnikami. Wymiana informacji na temat wzajemnych odczuć i wrażeń pomiędzy uczestnikami w grupie pozwala na poszerzenie ich samoświadomości, a proces interpersonalny w grupie jest niejako lustrem funkcjonowania psychospołecznego danej osoby.

Dzięki takiemu rozumieniu grupa jest miejscem, w którym pojawia się szansa na lepsze zrozumienie siebie oraz na przyglądanie się swoim relacjom z innymi - tego co w nich cenne i ważne dla danej osoby, ale także co w nich trudne na tyle, że doprowadza do konfliktów lub wycofywania się.


Obecnie REKRUTUJEMY do czwartego cyklu grupy terapeutycznej, który będzie trwał od marca do czerwca 2024 r. Kolejne cykle odbywać się będą zgodnie z semestrami szkolnymi. Nastolatek będzie mógł wziąć udział w tylu cyklach ilu będzie potrzebował. Do każdego cyklu są rekrutowane nowe osoby.

Grupa dla osób w wieku 15-18 lat (I-IV klasa szkoły ponadpodstawowej): odbywać się będzie w czwartki w godzinach 18.30-20.00. Grupa rusza przy minimalnej ilości 6 osób. REKRUTACJA TRWA

Koszt grupy: Cena uczestnictwa w grupie za 13 spotkań została podzielona na 5 rat wynoszących po 536 zł każda. Obowiązuje płatność do 10 dnia każdego miesiąca.

Prowadzące grupę: Simela Ziota i Aleksandra Bochen

ROZPOCZĘCIE GRUPY: MARZEC 2024, REKRUTACJA I KONSULTACJE DO GRUPY TRWAJĄ

Konsultacje: W procesie rekrutacji do grupy przewidziano trzy konsultacje poprzedzające przyjęcie do grupy. Koszt jednej konsultacji to 170zł.  Konsultacje trwają 50 minut.

 Uwaga Rodzice!

Równolegle z grupą prowadzone są bezpłatne spotkania dla rodziców. Zajęcia te mają charakter warsztatowy i są ukierunkowane na wsparcie pracy nastolatków. Prowadzi je Ewa Okręglicka-Forysiak.

Zapisy: 575 083 618, Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na konsultacje!

plakat ania wersja ost

 

 

Warsztat "Utracone, ale nie zapomniane: tworzenie mostów przez przestrzenie żałoby"


Warsztat psychoterapeutyczny dotyczący radzenia sobie ze stratą i głębokim zrozumieniem procesu żałoby. Skierowany do osób, które przeżyły stratę bliskiej osoby, zwierzęcia lub ważnego aspektu swojego życia.


Cel warsztatu: eksploracja i zrozumienie własnych doświadczeń związanych ze stratą oraz rozwijanie umiejętności radzenia sobie z żałobą

Czas trwania: 2-3 grudnia 2023 (sobota-niedziela), godz. 10.00-18.00 [z przerwami kawowymi]

Prowadząca: Anna Rudkowska-Mytych

Ilość osób w grupie: 6-11

Koszt udziału: 700 zł

Adres: Pieszycka 7, Wrocław


Dla kogo jest ten warsztat?


Ten dwudniowy warsztat psychologiczno-terapeutyczny jest dedykowany osobom, które:


1. Przeżyły straty osobiste: straciły bliską osobę; doświadczyły trudnych rozstań, rozwodów lub innych zmian w relacjach
2. Zmagają się z utratą aspektów życia: utrata pracy, zdrowia, pewności siebie, lub innych aspektów życia
3. Czują smutek związany z upływem czasu: trudności z akceptacją starzenia się, mijania czasu lub zmian życiowych
4. Poszukują zrozumienia i akceptacji: chcą zrozumieć swoje uczucia i reakcje, i nauczyć się akceptować doświadczenia
5. Szukają wsparcia: potrzebują wsparcia w trudnym okresie, chcą dzielić się swoimi przeżyciami w bezpiecznym, wsparciowym środowisku

Korzyści z udziału w warsztacie:

 • Rozumienie procesu żałoby: poznasz różne etapy żałoby i zrozumiesz, że każdy przeżywa je indywidualnie
 • Narzędzia radzenia sobie: Nauczysz się technik i strategii, które pomogą Ci lepiej radzić sobie ze stratą i negatywnymi emocjami związanymi z nią
 • Wsparcie w trudnych chwilach: zyskasz wsparcie ze strony prowadzącego i grupy
 • Świadomość własnych emocji: uzyskasz głębsze zrozumienie swoich własnych uczuć i reakcji związanych ze stratą
 • Wzrost samoakceptacji: dzięki głębszemu zrozumieniu swoich reakcji i uczuć nauczysz się akceptować siebie i swoje doświadczenia
 • Praktyka uważności: poznasz techniki uważności, które pomogą Ci być bardziej obecnym
 • Kreowanie nowej perspektywy: warsztat pomoże Ci spojrzeć na swoje życie z innej perspektywy, znajdując znaczenie i cel nawet po przeżyciu straty
 • Poznanie własnych zasobów: odkryjesz swoje wewnętrzne zasoby i siły, które pomogą Ci w procesie leczenia
 • Bezpieczne środowisko: udział w warsztacie da Ci przestrzeń, w której będziesz mógł się wyrazić i podzielić swoimi przeżyciami w bezpiecznym środowisku
 • Przygotowanie na przyszłość: nauczysz się technik, które pomogą Ci w przyszłości radzić sobie z trudnymi emocjami.

Zapraszamy do wspólnego odkrywania i uzdrawiania ran po stracie w bezpiecznym i wsparciowym otoczeniu

Zapisy:

Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. 

575-083-618

Serdecznie zapraszamy do uczestnictwa w nowych Grupach Terapeutycznych! Start grup: wrzesień i październik 2023!

Aktualnie prowadzimy nabór do nowych grup:
➡ Grupa "Młodzi dorośli" 
Dla kogo? Dla dorosłych w wieku 19-26 lat (*po konsultacji i zapoznaniu się z sytuacją kwalifikujemy także osoby od 18rż).
Miejsce: Psycheland, Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, ul. Pieszycka 5a, 50 – 537 Wrocław. 
Terminy: spotkania będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 9.00-11.00.
W semestrze zimowym pierwsza sesja odbędzie się 2.10.2023, a ostatnia 26.02.2024.
W semestrze letnim pierwsza sesja odbędzie się 4.03.2024, a ostatnia przed wakacjami - 15.07.2024.  
Osoby prowadzące: Grupa prowadzona będzie przez dwie terapeutki specjalizujące się w terapii grupowej: Monikę Piasecką i Joannę Płonkę.
Konsultacje: trwają. W procesie rekrutacji do grupy przewidziano 1-3 konsultacje. Koszt jednej konsultacji to 180 zł.
Koszt uczestnictwa: W każdym semestrze cena została podzielona na 6 rat wynoszących po 538 złotych każda.

Do grupy mogą zgłaszać się zarówno osoby, które w przeszłości uczestniczyły w psychoterapii grupowej i/lub indywidualnej, jak również takie, dla których będzie to pierwsze doświadczenie. Decyzję o przyjęciu podejmujemy podczas konsultacji, na której wspólnie przyglądamy się, czy taki rodzaj pracy w naszym i Państwa rozumieniu będzie najbardziej pomocny w obecnym momencie Państwa życia i ze względu na specyfikę tworzącej się grupy.

➡ Grupa dla dorosłych

Miejsce: Psycheland, Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, ul. Pieszycka 5a, 50 – 537 Wrocław. 
Terminy: spotkania będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 18.00-20.00. Jest to grupa zamknięta, krótkoterminowa. Planowany czas rozpoczęcia grupy to 2.10.2023, a zakończenia to 24.06.2024. 
Osoby prowadzące: Grupa prowadzona będzie przez dwie terapeutki specjalizujące się w terapii grupowej: Monikę Piasecką i Joannę Płonkę.
Konsultacje: trwają. W procesie rekrutacji do grupy przewidziano 1-3 konsultacje. Koszt jednej konsultacji to 180 złotych. 
Koszt uczestnictwa: 525 złotych opłaty miesięcznej (12 rat). 
Do grupy mogą zgłaszać się zarówno osoby, które w przeszłości uczestniczyły w psychoterapii grupowej i/lub indywidualnej, jak również takie, dla których będzie to pierwsze doświadczenie. Decyzję o przyjęciu podejmujemy podczas konsultacji, na której wspólnie przyglądamy się, czy taki rodzaj pracy w naszym i Państwa rozumieniu będzie najbardziej pomocny w obecnym momencie Państwa życia i ze względu na specyfikę tworzącej się grupy.
➡ Grupa dla dorosłych
Miejsce: Psycheland, Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, ul. Pieszycka 5a, 50 – 537 Wrocław. 
Terminy: spotkania będą się odbywać we wtorki w godzinach 18.00-20.00. Planowany czas rozpoczęcia grupy to 5.09.2023,  a zakończenia to 16.07.2024 (ostatnia sesja przed wakacjami). Grupa jest nieograniczona w czasie i ma charakter półotwarty. 
Osoby prowadzące: Grupa prowadzona będzie przez dwóch terapeutów, specjalizujących się w terapii grupowej: Michała Adamskiego i Magdalenę Lasik. 
Konsultacje: trwają. W procesie rekrutacji do grupy przewidziano 1-3 konsultacje. Koszt jednej konsultacji to 180 złotych. 
Koszt uczestnictwa: 595 zł opłaty miesięcznej (z wyjątkiem pierwszej raty, która wynosi 600 zł).
Do grupy mogą zgłaszać się zarówno osoby, które w przeszłości uczestniczyły w psychoterapii grupowej i/lub indywidualnej, jak również takie, dla których będzie to pierwsze doświadczenie. Decyzję o przyjęciu podejmujemy podczas konsultacji, na której wspólnie przyglądamy się, czy taki rodzaj pracy w naszym i Państwa rozumieniu będzie najbardziej pomocny w obecnym momencie Państwa życia i ze względu na specyfikę tworzącej się grupy.
➡ Grupa dla dorosłych
Miejsce: Psycheland, Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, ul. Pieszycka 5a, 50 – 537 Wrocław. 
Terminy: spotkania będą się odbywać w czwartki w godzinach 15.30-17.30. Jest to grupa krótkoterminowa-planowany czas rozpoczęcia to 7.09.2023, a zakończenia to 18.07.2024.
Osoby prowadzące: Grupa prowadzona będzie przez dwóch terapeutów, specjalizujących się w terapii grupowej: Martę Drażyńską i Annę Rudkowską-Mytych. 
Konsultacje: trwają. W procesie rekrutacji do grupy przewidziano 1-3 konsultacje. Koszt jednej konsultacji to 180 złotych. 
Koszt uczestnictwa: 630 zł opłaty miesięcznej (12 rat).
 
Do grupy mogą zgłaszać się zarówno osoby, które w przeszłości uczestniczyły w psychoterapii grupowej i/lub indywidualnej, jak również takie, dla których będzie to pierwsze doświadczenie. Decyzję o przyjęciu podejmujemy podczas konsultacji, na której wspólnie przyglądamy się, czy taki rodzaj pracy w naszym i Państwa rozumieniu będzie najbardziej pomocny w obecnym momencie Państwa życia i ze względu na specyfikę tworzącej się grupy.
 
➡ Grupa socjoterapeutyczna dla młodzieży 13-14 lat (VII-VIII klasa)
Miejsce: Psycheland, Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, ul. Pieszycka 5a, 50 – 537 Wrocław. 
Terminy: spotkania będą się odbywać w środy w godzinach 17.30-19.00. Planowany czas rozpoczęcia grupy to 4.10.2023,  a zakończenia to 20.12.2023.
Osoby prowadzące: Simela Ziota i Magdalena Bartoszko.
Konsultacje: trwają. W procesie rekrutacji do grupy przewidziano 2 konsultacje, koszt każdej z nich to 170 zł.
Koszt grupy: Cena uczestnictwa w grupie za 11 spotkań została podzielona na 4 raty wynoszące po 590 zł każda. Obowiązuje płatność do 10 dnia każdego miesiąca.
Grupa socjoterapeutyczna jest miejscem spotkań, gdzie młodzież w bezpiecznych warunkach ma możliwość realizacji celów swoich i grupowych, nauczenia się korzystnych sposobów funkcjonowania w obszarze interpersonalnym oraz kształtowania nowych wzorców postępowania, które pozwolą na budowanie pozytywnych relacji.
 
➡ Grupa socjoterapeutyczna dla młodzieży 15-18 lat (I-IV klasa szkoły ponadpodstawowej)
Miejsce: Psycheland, Ośrodek Psychoterapii i Rozwoju Osobistego, ul. Pieszycka 5a, 50 – 537 Wrocław. 
Osoby prowadzące: Simela Ziota i Aleksandra Bochen.
Terminy: spotkania będą się odbywać w poniedziałki w godzinach 18.00-19.30. Planowany czas rozpoczęcia grupy to 2.10.2023,  a zakończenia to 18.12.2023.
Konsultacje: trwają. W procesie rekrutacji do grupy przewidziano 2 konsultacje, koszt każdej z nich to 170 zł.
Koszt grupy: Cena uczestnictwa w grupie za 12 spotkań została podzielona na 4 raty wynoszące po 630 zł każda. Obowiązuje płatność do 10 dnia każdego miesiąca.
 
 
Informacje i zapisy do grupy: 

Rejestracja Psycheland: tel. 575083618,  Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Zapraszamy na konsultacje!

Za fotografie dziękujemy Jordanowi Kłosowskiemu

logo 5